субота, 9 листопада 2013 р.

суспільна інженерія

Спробуємо знайти зміни суспільної свідомості за останні два десятки років. Головними критеріями будуть характеристики суспільства, прагнення та мрії людей, взаємовідносини у суспільстві.

Індивідуалізація, перевага особистих пріорітетів та бажань над суспільними.
З мріями найпростіше. Раніше багато людей мріяло стати лікарем, вчителем, космонавтом, пожежником тобто люди обирали професії, що дозволяють допомагати іншим. Зараз більшість людей націлені на власний успіх, тому хочуть бути бізнесменами, хабарниками, бандитами. :)

  Спілкування.
Час перебудови приніс жваве обговорення широкого кола питань. Люди охоче сплкувались на мітингах, зустрічах, у громадському транспорті. Вдалось дискредитувати політику та загальні збори. Вже ніхто не бажає обговорювати щось, бо вважають, що їх не почують. В громадському транспорті майже перестали спілкуватись з незнайомцями, а якщо і обговорюють, то "курей та свиней" - особисті проблеми, які не виходять з кола побутових.

  рівень освіти катастрофічно впав. Владі вигідно люмпенізувати суспільство для подальших маніпуляцій та легкого нав’язування потрібної суспільної думки. Рівень освіти та професіоналізму перестав бути головним атрибутом для займання високого суспільного становища та впливу.

  пріорітети розвитку особистості. Суть змінена на форму. Саморозвиток та вдосконалення замінили збагачення та фітнес. Адже людину оцінюють за величиною капіталу та тим, наскільки гарно вона виглядає та дорого і модно вдягнена.

Немає коментарів: